Grupper med angivelse af område, mødedatoer og ansvarlig dyrlæge

 

ERFAskolerne afholdes 13 forskellige steder i Danmark. Du finder herunder en oversigt over steder og datoer, samt hvem den tilknyttede dyrlæge er. 

Dyrlægen er tovholder for den enkelte gruppe.

 

Beslut på forhånd hvilken gruppe, der passer bedst til dig, da du skal vælge denne gruppe under tilmeldingsproceduren.

 

Møderne ligger i tidsrummet kl. 10.00 - 15.00.

 

Område 1, Nordjylland Område 2, Midtjylland Område 3, Sjælland Område 4, Vestjylland

Møde 1: 10/4-19

Møde 2: 13/6-19

Møde 3: 22/10-19

Møde 4: 22/1-20

 

Ansvarlig dyrlæge:

Anders Bundgaard Voss, Kvægdyrlægerne

Himmerland Kvæg

Møde 1: 25/4-19

Møde 2: 22/8-19

Møde 3: 12/12-19

Møde 4: 12/3-20

 

Ansvarlig dyrlæge:

Thomas Dahl Nissen,

Ans Kvægpraksis

Møde 1: 16/4-19

Møde 2: 4/6-19

Møde 3: 10/9-19

Møde 4: 28/1-20

 

Ansvarlig dyrlæge:

Derk Vink, Nysted Dyreklinik

Møde 1: 16/4-19

Møde 2: 24/9-19

Møde 3: 22/10-19

Møde 4: 28/1-20

 

Ansvarlig dyrlæge:

Katrine Lawaezt, Vestjyske Dyrlæger

       
Område 5, Fyn Område 6, Sydjylland Område 7, Midtjylland Område 8, Fyn

Møde 1: 2/5-19

Møde 2: 3/9-19

Møde 3: 27/11-19

Møde 4: 19/3-20

 

Ansvarlig dyrlæge:

Jesper Sønderby, DyrlægeRingen

Møde 1: 12/6-19

Møde 2: 10/9-19

Møde 3: 10/12-19

Møde 4: 18/2-20

 

Ansvarlig dyrlæge:

Tanja Nielsen, Dyrlægerne Optivet

Møde 1: 15/5-19

Møde 2: 11/9-19

Møde 3: 11/12-19

Møde 4: 11/3-20

 

Ansvarlig dyrlæge:

Anne Katrine Aagaard, Kvægdyrlægerne Midt

Møde 1: 9/5-19

Møde 2: 5/9-19

Møde 3: 14/11-19

Møde 4: 6/2-20

 

Ansvarlig dyrlæge:

Christian Høj, Vestfyns Dyrlæger

       
Område 9, Sydjylland Område 10, Sydjylland Område 11, Vestjylland Område 12, Nordjylland

Møde 1: 10/4-19

Møde 2: 10/7-19

Møde 3: 9/10-19

Møde 4: 8/1-20

 

Ansvarlig dyrlæge:

Maria Dam, Dyrlægerne Univet

Møde 1: 24/4-19

Møde 2: 19/6-19

Møde 3: 11/9-19

Møde 4: 20/11-19

 

Ansvarlig dyrlæge:

Jette Barbré Lund, Ribeegnens Dyrlæger

Møde 1: 11/4-19

Møde 2: 3/9-19

Møde 3: 14/11-19

Møde 4: 4/2-20

 

Ansvarlig dyrlæge:

Birgit Olesen, Trehøje Dyrlæger

Møde 1: 15/4-19

Møde 2: 3/6-19

Møde 3: 7/10-19

Møde 4: 10/2-20

 

Ansvarlig dyrlæge:

Helle Andreasen, Vendsyssel Landdyrlæger

       
Område 13, Østjylland      

Møde 1: 24/4-19

Møde 2: 9/9-19

Møde 3: 4/12-19

Møde 4: 13/3-20

 

Ansvarlig dyrlæge:

Camilla Eskerod Kristensen, Kvægdyrlægerne Djursland

     

 

 

SEGES - Agro Food Park 15 - 8200 - Aarhus N - 87405426 - meo@seges.dk